Austrumu dejas meitenēm vecumā no 6 – 9 gadiem

Daudziem ir zināms fakts, ka nodarbošanās ar dejām, tostarp arī austrumu dejām, ir ļoti noderīgas veselībai un deja atstāj pozitīvu iespaidu uz jebkura vecuma cilvēkiem, tajā skaitā bērniem.

Sākumskolas vecums (6 – 9 gadi) ir viens no vislabvēlīgākajiem periodiem deju nodarbību uzsākšanai, tā kā bērna attīstības līmenis ir jau pietiekams deju tehniku kombināciju apgūšanai – un arī no psiholoģiskā skatpunkta šajā periodā bērns ir vēl atvērts un sabiedrisks, nevis kautrīgs un noslēgts, kā tas notiek tuvāk pusaudža vecumam. Daudzi bērni, kuri nav sākuši nodarboties ar kādām kustību aktivitātēm sākumskolas vecumā, vēlākos gados jau vairs nevēlas ne ar ko nodarboties un nepadodas nekādai vecāku pierunāšanai.

Un tātad – kur tad slēpjas dejas nodarbību derīgais iespaids uz tieši sākumskolas vecuma bērniem?

Vispirms tā ir jau pareizas stājas formēšana, jo šajā vecumā bērna stāja ir nepastāvīga – un nevienam nav noslēpums, cik svarīgi cilvēkam ir uzturēt veselu muguru un cik daudz problēmu dzīvē ienes mugurkaula deformācija, tā kā smaguma spēks ķermenī tiek sadalīts nepareizi. Sabojāt stāju mūsdienās var vienkārši un ātri, bet atjaunot gan būs jau daudz grūtāk un ielaistos gadījumos pat vispār neiespējami. Piedevām pie pareizas stājas nodarbošanās ar dejām veido arī skaistu gaitu, kas īpaši svarīgi ir meitenēm.

Nozīmīgu bērna fiziskās sagatavošanas daļu aizņem koordinācijas spēju attīstīšana. Tieši sākumskolas vecumā ir pats īstākais laiks ķerties klāt šim darbam, un deju nodarbības ir viens no labākajiem virzieniem, kurā šeit doties. Katrā nodarbībā tiek mācītas dažādas kustību kombinācijas, pagriezienu tehnika u.c. Šie vingrinājumi tiek izpildīti no dažādām pusēm, ar kontroli spogulī un bez. Ar katru nodarbību bērna koordinācijas spējas kļūs arvien labākas.

Tāpat deju nodarbībās, bez šaubām, notiek sirds-asinsvadu sistēmas attīstīšana, taču maigā formā, jo sevišķi, ja mēs runājam par austrumu dejām, jo tās neparedz spēcīgu kardioslodzi un tāpēc sirds-asinsvadu sistēmas attīstīšana notiek plūstoši, bez riska veselībai.

Protams, deju nodarbības dod labumu ne tikai bērna fizioloģijai, bet arī emocionālajai pusei. Nodarbības, piemēram, noņem nervu stresu pēc garas dienas skolā, kur bērns lielāko daļu laiku pavada mazkustīgi un smagas smadzeņu slodzes pavadībā, apstrādājot jauniegūto informāciju. Dejošana palīdzēs atslābināties sasaistītam un kautrīgam bērnam, ar laiku psiholoģiskā barjera būtiski samazināsies vai pazudīs pavisam; īpaši šo īpašību veicina piedalīšanās koncertos un deju konkursos.

Un tāpat, pats par sevi saprotams, nodarbošanās ar dejām bērnam dos iespēju radošai pašizpausmei, kas bērna vecumā ir vienkārši nepieciešama. Un jaunus draugus ar līdzīgām interesēm, kur tad bez tiem!!!

Studija “ELMIRA” organizē jaunu grupu meitenēm no 6 – 9 gadu vecumam sākšanai “no nulles”! Nodarbības pieejamas meitenēm jebkurā fiziskās sagatavotības līmenī.

Nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās no plkst. 16:00 – 17:00, sākot ar 29. augustu, studijas telpās Rīgā, Lāčplēša ielā 24 (6. stāvā, ēkā ir lifts).

Nodarbības vadīs studijas vadītāja – Elmira (Jeļena Šilenkova). Jeļena specializējas darbam ar bērniem pēc savas autormetodikas; studijā “izaugušas” jau vairākas spilgtu jauno čempionu paaudzes.

Iepriekšēja pierakstīšanās obligāta! Pieraksta tālr. 28320338, e-pasts elmirashow@gmail.com

Līdzīgi raksti

Leave a Comment