Mūsu pasniedzēja – studijas vadītāja Jeļena Šilenkova

Jeļena Šilenkova (Elmira) ir austrumu deju studijas “ELMIRA” mākslinieciskā vadītāja un šovgrupas “ELMIRASHOW” dejotāja, kā arī Jaunatnes festivāla un austrumu deju konkursa “Dārgumu lādīte” organizatore, Jaunā Rīgas teātra izrādes “Pakļaušanās” (rež. Alvis Hermanis) un daudzu citu projektu horeogrāfe.

Ar austrumu dejām Jeļena nodarbojas kopš 2002. gada; pirms tam viņa vairākus gadus aktīvi aizrāvās ar fitnesu un sākumā vēlējās kļūt par aerobikas instruktoru. Tomēr, iepazīstoties ar austrumu dejām, Jeļena pilnībā pievērsās dejas mākslai, kas nākotnē kļuva par viņas profesiju.

Šobrīd Elmira vada deju studiju, pasniedz nodarbības iesācējām un pieredzējušām dejotājām, kā arī notur deju privātstundas; tāpat viņa ar šovgrupu iestudē priekšnesumus dažādiem pasākumiem un deju iestudējumus lielajai skatuvei. Studijas “ELMIRA” koncerti pārsniedz vienkāršu priekšnesumu virkņu robežas un pārvēršas par dejas izrādēm ar izvērstu sižetu un dažādiem tēliem. Piedevām Elmira ik gadu organizē vairākus atskaites koncertus un konkursus, lai katra audzēkne, kura to vēlas, varētu uzstāties ar solo priekšnesumu, jo tas ir svarīgi: parādīt neatlaidīgu treniņu rezultātus.

Elmira uzskata, ka daba ikkatrai sievietei devusi grāciju, plastiku, sievišķību, un pasniedzēja uzdevums ir – atklāt un attīstīt šīs īpašības katrā audzēknē. Viņas pasniegšanas metodes pamats ir individuāla pieeja, jo visi mēs esam tik dažādi. Elmira atlasa visefektīvākos vingrinājumus un nodarbību rekomendācijas katrai audzēknei, izmantojot zināšanas ne tikai par austrumu dejām, bet arī citiem deju novirzieniem. Tāpat Elmira specializējas darbā ar bērniem un junioriem; daudzas viņas audzēknes, kuras studijā uzsāka nodarbības “no nulles” 7-9 gadu vecumā, jau 15 vecumā kļuvušas par daudzkārtējām uzvarētājām solo un grupu nominācijās Baltijas valstīs un tālāk.

“Mans mērķis ir skaistas kustības ne tikai uz skatuves, bet it visur dzīvē,” saka Elmira. “Deja dāvā cilvēkam harmoniskas kustības un tādējādi harmonizē viņa dzīvi.”

Piedevām Elmira māca audzēknēm izpaust dejā viņu iekšējo būtību un radošumu, meklēt savu tēlu, tāpēc nodarbību gaitā tiek pasniegti dažādi vēderdeju virzieni – klasiskais, folkloras, show bellydance, tribal, – kā arī dejas žestu un mīmikas stundas, kas padara nodarbības daudz aizraujošākas.

“Pasniedzējai ir jāprot nodot tālāk savu pieredzi un zināšanas. Esmu neizsakāmi priecīga, kad manas audzēknes sāk dejot ne tikai iemācīto materiālu, bet arī improvizēt, vienlaikus uztverot vēderdeju būtību – kustības brīvību, ticību saviem spēkiem,valdzinājumu un bezgalīgu sievišķību.”

Elmiras pirmā austrumu deju pasniedzēja bija Karinē Paronjanc. Šobrīd Elmira regulāri apmeklē meistarklases un pilnveido savas prasmes pie starptautiski pazīstamiem pasniedzējiem.

Pilns Elmiras apmeklēto meistarklašu saraksts: [saite]

Līdzīgi raksti

Leave a Comment