Padejosim?

Vēderdejas! Maigas, plastiskas, bet pēc mirkļa jau asas un temperamentīgas. Gandarījumu no šīm dejām var iegūt, ne tikai vērojot, bet arī dejojot, un tā ir bauda gan ķermenim, gan dvēselei.

Būtībā jebkura kustība, fiziskā aktivitāte padara mūs stiprākas un izturīgākas, augumu slaidāku un pievilcīgāku, bet tieši vēderdejas – tā ir brīnišķīga māksla kustēties, sniedzot katrai sievietei ķermeņa un dvēseles harmoniju. Vēderdejā ir neatdalāmas fiziskas kustības (stiepšanas, specifisko kustību tehnika un daudzas citas) un koķets smaids, uguntiņa acīs, savas sievišķības un skaistuma apzināšanās. Šī deja ir pieejama ikvienai sievietei, pat bez jebkādas iepriekšējas dejošanas pieredzes Jūs varat veiksmīgi mācīties un sasniegt labus rezultātus.

Ar ko sākt? Atnākt uz studiju un pamēģināt. Iepriekš uzziniet, kurā grupā Jums vajag uzsākt nodarbības. Ja Jums ir iepriekšēja pieredze jebkāda veida dejās vai aerobikā, varat pievienoties arī iesācēju grupai, kas dejo vēderdejas līdz pusotram mēnesim. Ja kādu laiku Jums nav bijušas fiziskas aktivitātes, nāciet uz jaunizveidotu grupu. Ja tomēr pirmā nodarbība ir izrādījusies pārāk sarežģīta vai pārāk viegla, pārrunājiet ar pasniedzēju iespēju apmeklēt citu grupu vai privātas nodarbības. Tāpat ir ieteicams apmeklēt nodarbības pie vairākām dažādām pasniedzējām – Jūs varēsiet izvēlēties sev tīkamāko dejas stilu un nodarbību vadīšanas metodiku. Atrodot „savu” treneri, Jums būs vieglāk mācīties un gūt sekmes. Sekojiet līdzi, vai nodarbību laikā Jūs saprotat pareizu kustību tehniku, sarežģītus elementus izpildiet pakāpeniski un nebaidieties uzdot jautājumus, trenerim Jūs jāatbalsta un jāpalabo kļūdas. Pareizai kustību izpildīšanai ir ļoti īpaša nozīme stiepšanas laikā, kā arī muskuļu nostiprināšanai un stājas uzlabošanai.

Kā notiek nodarbība? Tās laikā skan patīkama austrumu mūzika. Daudzveidīgs mūzikas materiāls padara nodarbības interesantas un aizraujošas. Kad pēc dažiem mēnešiem Jūs būsiet apguvušas pamata kustības, trenere Jums piedāvās nelielu teorētisku ieskatu par deju, bungu pamatritmiem, vieglas dejas apguvi. Viss minētais attīsta muzikālo dzirdi, atmiņu un prasmi koncentrēties. Iesākumā apmeklējiet nodarbības ērtā sporta tērpā, „češkās” vai zeķītēs. Ar laiku varat iegādāties dažādus aksesuārus, piemēram, lakatu ar monētiņām vai pērlītēm, kas, lai gan nav obligāti, tomēr rada brīnišķīgu noskaņojumu dejām.

Jūsu nodarbību rezultāts. Vēderdeja attīsta un nostiprina vairumu muskuļu, veicina sievišķīgas figūras veidošanos. Tiek nostiprināti ne tikai roku un kāju muskuļi, bet arī vēdera, krūšu un kakla muskuļi, un dejas laikā notiek sieviešu orgānu masāža. Fiziskās formas uzlabošana un veselības nostiprināšana rada arī lielisku garastāvokli un apmierinātību ar dzīvi. Atšķirībā no sporta vēderdejas nenogurdina, tā vietā Jūs ar prieku nostiprināt savu ķermeni, padarāt to lokanāku un plastiskāku, mācaties kustēties skaisti, apgūstat vēderdejas vēsturi, bet vēlāk, iespējams, apģērbsiet ar akmeņiem un pērlītēm izšūtu tērpu un pārliecinoši paradīsiet apgūto vēderdeju savam mīļotajam cilvēkam vai draugiem.

Labi trenēts ķermenis, labs noskaņojums un dzīves spēks vēl nav viss! Nav nekā sievišķīgāka par vēderdeju. Sieviete šajā dejā ir maiga un lokana, asa un dedzīga, viņa savaldzina un apbur. Vēderdejas var apgūt no 6 gadu vecuma līdz… bezgalībai. Nobriedušas sievietes šo deju dejo īpaši skaisti. Bet dejot vēderdejas nekad nav par agru un nekad nav par vēlu. Mazas meitenes iztēlojas sevi kā austrumu princeses no burvju pasakām, bet jaunas meitenes ar vēderdejas palīdzību apgūst sievišķīgo valdzinājumu.

Dejojiet, mīļas sievietes, un esiet brīnišķīgas!

Līdzīgi raksti

Leave a Comment